Przyznanie pomocy na kontynuowanie nauki

1. Wniosek o przyznanie pomocy na kontynuowanie nauki,
  2. Załączniki do wniosku:

- zaświadczenie ze szkoły/uczelni/kursu i in. potwierdzającego otrzymane kwalifikacje,

- dokumenty zgromadzone w procesie usamodzielnienia.

Druki:

WNIOSEK O PRZYZNANIE POMOCY NA KONTYNUOWANIE NAUKI

Komórka organizacyjna

ul. Krzywoustego 11

99-300 Kutno

Dział pomocy rodzinie i świadczeń

Wniosek nie podlega opłacie.

Termin załatwienia sprawy:

Do 30 dni od dnia złożenia wniosku lub usunięcia braków formalnych.

Sposób załatwienia sprawy:

1. Wniosek o przyznanie pomocy na kontynuowanie nauki może złożyć osoba, która po osiągnięciu pełnoletności opuściła instytucjonalną lub rodzinną piecze zastępczą i spełnia warunki określone w ustawie z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.
  2. Po złożeniu wniosku wraz z załącznikami podlega on weryfikacji.
  3. Rozpatrzenie wniosku następuje w drodze wydania decyzji administracyjnej.

Art. 140-153 ustawy z dnia 09 czerwca 2011 roku o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej

Wniosek o przyznanie pomocy na kontynuowanie nauki osoba usamodzielniana (osoba, która osiągnęła pełnoletność i opuściła pieczę zastępczą)  składa  w powiecie właściwym do ponoszenia wydatków na finansowanie tej formy pomocy (powiat właściwy ze względu na miejsca zamieszkania wnioskodawcy przed umieszczeniem po raz pierwszy w pieczy zastępczej), za pośrednictwem kierownika powiatowego centrum pomocy rodzinie powiatu właściwego ze względu na miejsce pobytu osoby usamodzielnianej.

1. Od decyzji przysługuje prawo wniesienia odwołania do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Skierniewicach za pośrednictwem Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie w terminie 14 dni od daty jej doręczenia.

2. W trakcie biegu terminu na wniesienie odwołania strona może zrzec się prawa do wniesienia odwołania wobec organu, który ją wydał. Z dniem doręczenia organowi oświadczenia o zrzeczeniu się prawa do wniesienia odwołania, decyzja staje się ostateczna i prawomocna.